İADE, İPTAL VE TESLİMAT KOŞULLARI

Kinderbow olarak alışverişinizden memnun kalacağınızı umuyoruz, fakat ürünlerimizi iade etmek isterseniz, paranızın %100 iadesini alabilirsiniz. Bu cayma hakkını kullanabilmek için lütfen aşağıda yer alan iade şartlarını dikkatle okuyunuz. Aldığınız ürün, iade koşullarına uygun ise faturanızın arkasında bulunan iade formunu doldurup ürünlerle birlikte bize göndermeniz yeterli olacaktır.

 

1.ALDIĞIM ÜRÜNÜ İADE ETMEK İSTİYORUM, NELERİ İADE EDEBİLİRİM?

Etiketi, orijinal kutusu /ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları bozulmamış ve bu sebeple tekrar satılabilir özelliğini kaybetmemiş ürünleri iade edebilirsiniz. Kampanyalı, hediyeli ürünler de bu şartlara tabiidir. İade etmek istediğiniz ürünün faturasını da mutlaka ürün ile birlikte bize göndermiş olmanız gerekmektedir.

Yıpranmış, hasar görmüş ambalajına zarar verilmiş ürünler kabul edilmeyecektir.

 

2.ALDIĞIM ÜRÜNLERİ NASIL İADE EDEBİLİRİM?

Öncelikle iade etmek istediğiniz ürünlerin iade şartlarına uygun olduğundan emin olunuz. Uygun olması halinde ürün teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ürünleri faturanızın altında bulunan iade formunu tam olarak doldurarak, ürünün faturası ile birlikte aşağıda belirtilen iade adresine yollayınız.

Ürün iadenizi ücretsiz gerçekleştirmek için ürünü UPS Kargo veya Aras Kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Ücretsiz gönderim için işlemi gerçekleştirirken cari kodumuzu belirtmeniz ya da karşı ödemeli göndermeniz yeterli olacaktır. Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler kinderbow.com.tr tarafından iade alınamayacaktır.  

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları dışındaki firmalar ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müşterimize aittir.

 

İade edilen ürün, öncelikle kinderbow.com.tr bünyesindeki servis tarafından incelenecektir ve tüm koşullara uygun olduğu tespit edildiğinde, 3 ila 7 iş günü içerisinde uygulamaya girecek iade işlem süresi başlatılacaktır. 

 

Kurumsal alımlarla ilgili not: İade edeceğiniz ürünün faturası şirket adına düzenlenmiş ise, iadenizi, şirketinizin kargo ücretini dâhil etmeden (ürün birim fiyatı + KDV) keseceği iade faturası ile göndermeniz gerekmektedir.

 

İade Adresi: Teşvikiye Mahallesi Hacı Emin Efendi Sokak No:18 D:7 Şişli/İSTANBUL

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda göndermiş olduğunuz ürünleriniz bize ulaştığında, yukarıda belirtilen iade koşullarına uygun olması durumunda iadesi onaylanır ve iadeniz bankanıza bildirildiğinde, üyelik bilgilerinizde yer alan telefon numaranıza veya e-posta adresinize bilgilendirme yapılır. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte olup, gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu süreçleri bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz.

 

3.SİPARİŞİMİN İÇERİĞİNİ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM VEYA SİPARİŞİMİ İPTAL EDEBİLİR MİYİM?

Onaylanan siparişlerin içeriğiyle ilgili değişiklik yapılamamaktadır. Ürün tarafınıza ulaştıktan sonra iade prosedürüne başvurabilirsiniz. Ayrıca siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş verebilirsiniz.

Siparişlerin iadesi ancak Kargoya verilmeden önce mümkündür. Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse,  e-posta hello@kinderbow.com ile talebinizi iletebilirsiniz. Kargoya verilen siparişlerin ise iptali mümkün değildir. Ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde iade prosedürüne başvurabilirsiniz.

Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi hangi ödeme yönteminden alındı ise, aynı şekilde iade işlemi yapılacaktır. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

 

4.TESLİMAT ŞARTLARI

Kinderbow hafta sonu veya resmî tatil günlerinde çalışmamaktadır. Kargonuz İstanbul’dan geliyorsa en az [1 (bir)] iş günü, Türkiye’nin diğer şehirlerinden geliyorsa en az [2 (iki)] iş günü içerisinde bize ulaşacaktır. İadeniz tarafımıza ulaştıktan sonra iade koşullarına uygun olması durumunda işleme alınması ve ödemenin geri yapılması [7 (yedi)] iş gününe kadar zaman alabilmektedir. Geri ödeme sürecinde üçüncü taraf olan bankalardan kaynaklanan sebeplerle ödemenin gecikmesi halinde Kinderbow gecikmeden dolayı sorumlu tutulamayacaktır.

Bekleyiniz...